neděle 29. dubna 2012

Šije, šiju, šiješ, šijeme - začínám

V nějakém náhlém pohnutí mysli (u mě nic neobvyklého) jsem se rozhodla, že se naučím šít.
S pomocí moudrých rad na internetu i známých z masa a kostí jsem vybrala a objednala šicí stroj.
Tu je:
Janomka

Prvním ne-zkušebním projektem je dárek (který ještě není předaný a bude překvápkem, takže doplním později).


Původně jsem sice chtěla šít jen drobnosti - měkké hračky pro děti rodiny, kamarádů a známých, případně nějakou kabelku nebo taštičku, různé pomocníky do domácnosti... jenže pak mě nadchla myšlenka, že si vlastně úplně klidně můžu ušít i vlastní oblečení! Stejně se svou lehce nekonfekční postavou mám problémy něco sehnat a navíc bude léto, to nosí různé hadry kde kdo, to se ztratí!
Takže voilá, můj první šicí projekt!

Použila jsem - černou nit, vzorovanou hnědo-černo-bílou látku - viskóza (ve slevě za 19Kč/m) - na tyhle kalhoty budu potřebovat metry dva (ale stejně jsem pro jistotu vzala tři). 
Střih jsem původně chtěla použít tenhle, ale kvůli nedostatku přesnějších čísel jsem se nakonec spolehla na tenhle z českých luhů a hájů.

Stříhání - na zemi v obýváku, tahle látka je svině klouzavá, ale nakonec jsem nad ní nějak zvítězila. Střihla jsem to rovnou o pár cm větší, než je doporučeno, protože mi bylo jasné, že to bude křivé a bude to potřeba pak trochu srovnat.
Naštěstí jsem v rámci nákupního šílenství se strojem pořídila i patchworkovací podložku, pravítko a kulatý řezák - takže zarovnávání byla pohoda.
A tady je výsledek:
Žádné komentáře:

Okomentovat